Kai prasideda šaltasis metų laikotarpis, vienu svarbiausių rūpesčių tampa tinkamas savo būsto šildymas. Nuolat kylant šildymo kainoms kyla klausimas, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šildytuvą? Tikriausiai į tai, kad šis prietaisas ne tik gerai apšildytų patalpas, bet ir kuo mažiau reikėtų mokėti už šilumą?
Kokių rūšių būna šildytuvų?
Šildytuvų yra pačių įvairiausių, iš jų pasirenkant kurį nors vieną ir galva gali apsisukti. Pagrindinės šildytuvų rūšys yra tokios – termoventiliatoriai, tepaliniai radiatoriai, infraraudonųjų spindulių bei konvekciniai šildytuvai, arba dideliems plotams apšildyti tinkami dujiniai šildytuvai. Tas tepalinis radiatorius yra geresnis, kuris turi daugiau sekcijų, nes tada jis gali apšildyti didesnį plotą. Infraraudonųjų spindulių šildytuvas šildo ne pačią patalpą, bet joje esančius objektus, kuriais galime laikyti ir žmonių kūnu. Konvekciniai šildytuvai patalpas šildo remdamiesi natūraliu oro cirkuliavimu per kaitinimo elementą, dujiniai šildytuvai išskiria daug šilumos, tačiau dujos yra brangus kuras, todėl prieš renkantis tokio tipo šildytuvus reikia pagalvoti, ar tai nebus skausminga jūsų kišenei.
Kuo patrauklūs yra termoventiliatoriai?
Termo ventiliatoriai, tai karštą orą pučiantys šildytuvai. Jie ne tik šildo patalpas, bet ir mažina jų drėgmę. Jie itin pravartūs, kai keičiasi metų laikai, kai ilgam stoja lietingi orai. Laukiamiausia prekė ji būna gyvenantiems daugiabučiuose ir puikiai pasitarnauja tada, kai juose dar nebuvo įjungtas centrinis šildymas, arba tada, kai jis išjungiamas per anksti.
Šis prietaisas šilumą skleidžia padedamas ventiliatoriaus, kuris termoventiliatoriuje esančios spiralės dėka sušildytą orą išpučia į patalpas. Pliusas ir tai, kad juo galima naudotis ne tik tada, kai šalta, bet ir per vasaros karščius, kai prietaisas gali veikti kaip paprastas ventiliatorius, skirtas patalpų vėdinimui.
Ką dar reikėtų žinoti prieš renkantis šildytuvą?
Kai renkatės sau vieną ar kitą šildytuvą, pagalvokite ir apie tai, kokio dydžio patalpas ruošiatės apšildyti, ar šildytuvą galima saugiai palikti veikti vieną, be priežiūros, ar jis turi tokias saugos garantijas, kai išsijungia perkaitus arba parvirtus ant šono. Verta pagalvoti ir apie tai, ar jį bus lengva, reikalui esant, pernešti iš vienų patalpų į kitas. Daugiau informacijos šildytuvų tema rasite čia.