• Santykiai
  • Mąstymas
  • Mityba
  • Sportas
  • Namai ir laisvalaikis
  • Karjera ir Produktyvumas
Skip to content
  • Santykiai
  • Mąstymas
  • Mityba
  • Sportas
  • Namai ir laisvalaikis
  • Karjera ir Produktyvumas

  • Santykiai
  • Mąstymas
  • Mityba
  • Sportas
  • Namai ir laisvalaikis
  • Karjera ir Produktyvumas
Pagrindinis / Namai ir laisvalaikis / Ką veikti savaitgalį? Patarimai kaip įprasminti laisvadienius
Namai ir laisvalaikis

Ką veikti savaitgalį? Patarimai kaip įprasminti laisvadienius

2017 sausio 19AdminKomentuoti5736 Peržiūrėjo
Pasidalinkite:
  • Facebook
  • Google+
Jūsų įvertinimas: | Bendras rezultatas: 5 (6 )
Ką veikti savaitgalį? Patarimai kaip įprasminti laisvadienius

Ko gero, nėra žmonių, kurie nelauktų savaitgalio, nepriklausomai nuo to, kaip mėgsta savo darbą. Be abejo, pasitenkinimą keliantis ir motyvuojantis darbas įprasmina ir kitas savaitės dienas, tačiau savaitgalis, net ir sėkmingiausiai darbadienius įprasminusiems žmonėms yra laikas, kuomet galima ištrūkti iš visą savaitę besitęsusios rutinos, daryti ką nori ir netgi tikslingai save palepinti.

Žinoma, yra begalės būdų, kaip praleisti savaitgalį. Vieniems tai poilsis, kitiems – namų ruoša, kurios nespėjo padaryti per savaitę, tretiems – laikas hobiams, kelionėms, pramogos, dar kitiems – neužbaigti darbai ar naujų pradėjimas ir panašiai.

Ročesterio Universiteto psichologijos procesoriaus vadovaujamame tyrime buvo išsiaiškinta, kad nepriklausomai nuo to, kiek uždirba, kaip labai mėgaujasi darbu, kiek valandų dirba, ar koks jų išsilavinimas, socialinis, šeimyninis statusas ar amžius, savaitgaliais žmonės jaučiasi geriau.

Galimybė visiškai kontroliuoti savo laiką, užsiimti veikla, kuri teikia daugiausia džiaugsmo, tinkamai pailsėti – vieni iš pagrindinių fiizologinių poreikių ir labai svarbu, kad jie nebūtų ignoruojami intensyviame, į karjerą orientuotame pasaulyje. Tad pateikiame keletą patarimų, kaip savaitgalius padaryti dar geresniais ir išpešti dar daugiau naudos.

Pasidarykite planą

Žinoma, neprivalote susiplanuoti kiekvienos savaitgalio valandos, ar net minutės. Svarbu turėti bendrą idėją, ką norite padaryti. Net jei nenorite daryti nieko! Tai irgi tikslas – pailsėti nieko neveikiant. Planas tik leis kontroliuoti ir apsaugoti laiką nuo nepastebimo iššvaistymo, bet ir daugiau suspėti padaryti ir pasilinksminti. Taip pat, išsiaiškinta, kad žmonės, kurie planuoja atostogas ir keliones patiria gerokai daugiau džiaugsmo, nei tie, kurie neplanuoja, kadangi jau planuojant yra numatomos smagios akimirkos, kas suteikia vidinio džiaugsmo, entuziazmo ir kitų gerų emocijų dar sėdint prie stalo.

Suteikite sau džiaugsmo

Priklausomai nuo, to, ar energijos semiatės būdami vieni, ar draugų kompanijoje, ar jums smagu ramiai skaityti knygą, ar galbūt karstytis medžiais nuotykių parke – pasistenkite savaitgalį nuveikti ką nors smagaus. Tai jūsų pasąmonėje veiks tarsi „atpildas“ už sunkią darbo savaitę, taip suteikdamas daugiau motyvacijos ir energijos ateinančiai. Vieno tyrimo metu išsiaiškinta, kad laimingiausi žmonės jaučiasi bendraudami, sportuodami ar užsiimdami dvasiškai tobulinančia veikla. Jei nežinote, ką norėtumėte nuveikti savaitgalį, pabandykite apžvelgti keletą paskutinių savo savaitgalių ir įvertinkite, kas jums suteikė daugiausia džiaugsmo. Pagal tai, iškelkite labiausiai džiuginančias veiklas į prioritetų sąrašo viršų.

Peržvelkite savo savaitę

Idealiu atveju, naudinga būtų prieš miegą apžvelgti kiekvieną dieną, įvertinti, kokias pamokas gavote ir kuo galite pasidžiaugti. Jei to nepavyksta padaryti kasdien, bent savaitgalį skirkite 15-30 minučių praėjusios savaitės apžvalgai. Be to, labai svarbu, kad bent jau kas savaitę peržiūrėtumėte savo užsibrėžtus ilgalaikius tikslus ir įvertintumėte, ar judate ta kryptimi, ką galite padaryti geriau ir kokie jūsų veiksmai artina bei kokie tolina link norimo tikslo.

Liaukitės galvoję apie darbą

Galbūt jūsų vadovas ir apsidžiaugtų, kad savaitgalį dalį savo minčių, ar net laiko skirtumėte darbui ir jo problemoms, tačiau jūsų šeima ir net pats jūs ateityje – ko gero, ne. Darbui skiriate 5 dienas per savaitę, likusios dvi – tai laikas, kurį turėtumėte skirti savo gyvenimui. Jei kyla kažkokia puiki idėja – užsirašykite ją ir daugiau negalvokite. Jei iš galvos neišeina problemos – taip pat jas užsirašykite ir tvirtai nuspręskite, kad jas išspręsite sekančią darbo dieną. Pabandykite išsiugdyti naudingą įprotį penktadienį paskutinę darbo valandą skirti kitos savaitės tikslų susidarymui ir dienotvarkės susiplanavimui. Galbūt tai padės sustruktūrizuoti laisvai lakstančias mintis, kurias bijote, jog pamiršite ir tai jums leis mėgautis savaitgaliu „švaresne“ galva. Jei būtinai turite atlikti konkrečią užduotį savaitgalį, į savaitgalio planą įtraukite aiškias valandas, kada tam skirsite laiką ir neleiskite daugiau sau apie tai galvoti.  

Nepranykite technologijose

Šiais laikais itin sunku atsiriboti nuo aplinkos ir būti tiesiog akimirkoje, kai nuolat esame blaškomi pasaulio naujienomis portaluose, draugų, kolegų reikalaujamu dėmesiu socialiniuose tinkluose ir kitose platformose. Savaitgalį pasistenkite pailsėti nuo technologijų. Padėkite iš šalį kompiuterį (jei jis nėra būtinas į savaitgalio planą įtrauktiems darbams), išjunkite telefoną, ar bent jau internetą jame ir stenkitės kuo labiau pailsėti stebėdami jus supančią aplinką ir kiekvieną momentą, kurį gyvenimas jums dovanoja.

Skirkite laiką brangiems žmonėms

Įtemptoje savaitėje gali būti tikrai sudėtinga skirti pakankamai dėmesio net ir patiems brangiausiems žmonėms, jau nekalbant apie tolimesnius draugus, ar senus pažįstamus. Jei jaučiate, kad galbūt nespėjote darbo dienų sūkuryje paskambinti mamai, pažaisti su vaikais, ar pavakarieniauti su antra puse – pasistenkite įtraukti šias itin svarbias, santykius puoselėjančias veiklas į savaitgalio planą.

Tinginiaukite be savigraužos

Jei jūsų kūnas ar mintys jums sako, kad esate pavargęs ir labiausiai šiuo metu norėtumėte nieko neveikti – puiku. Tiesiog nieko neveikite. Gulėjimas lovoje ir muzikos klausymasis ar  visą dieną serialų žiūrėjimas – jokia nuodėmė, juk nedarote to 365 dienas per metus. Svarbiausia – negraužkite savęs dėl to. Jei save kaltinsite, kad neplaunate grindų, ar nesitvarkote spintos, juk ne tik negalėsite pilnavertiškai pasimėgauti tinginiavimu ir poilsio, bet ir nepadarysite tų darbų. Jei norite tinginiauti – aiškiai nusistatykite savaitgalio plane, kad vieną dieną ar keletą valandų tinginiausite. Tinkamai pailsėjus ir nuveikus tai, ką tikrai norite ir ko paprastomis dienomis nespėjate ar neleidžiate sau, atsiras daugiau motyvacijos padaryti, ką reikia.

Pailsėkite

Priešingybė tiems, kurie savaitgalį labiausiai nori pratinginiauti lovoje – tai žmonės, kurie savaitgalį nori nuveikti šimtus darbų. Žinoma, ambicijų vedami galite norėti savaitgalį susitvarkyti namus, aplankyti giminaičius, susitikti su draugais, nupjauti pievelę ir dar aplankyti kokią nors parodą ar koncertą. Visa tai yra gerai, jei bent keletas iš šių veiklų jums suteikia džiaugsmo ir leidžia pilnai atsipalaiduoti ir pailsėti. Jei savaitgaliais jūs taip pat skubate, kaip ir darbo dieną, o skiriasi tik maršrutai, tuomet ilgainiui rizikuojate perdegti.

Analizuojant veiklas, kurios suteikia žmonėms laimės, pastebėta, kad namų ruošos darbai dažniausiai yra tokie pat nedžiuginantys kaip ir varginantis darbas. Suprantama, kad namuose visuomet yra darbų, kuriuos reikia atlikti. Tačiau pasistenkite, kad jūsų savaitgalis nebūtų paaukotas vien neigiamas emocijas ir nuovargį sukeliančiam tvarkymuisi. Jei būtina kažką padaryti, pamėginkite į tai įnešti kiek įmanoma daugiau pozityvumo – įsijunkite muziką, įtraukite kitus šeimos narius. Pasistenkite neskirti džiaugsmo daug neteikiantiems darbams daugiau nei vienos dienos. Pasilikite bent vieną dieną kokybiškam, džiuginančiam poilsiui, kurio metu galėtumėte atgauti jėgas. Poilsis yra neatsiejama produktyvumo, energijos, geros sveikatos ir naudingų idėjų šaltinis. Nenuvertinkite to.

Valdykite savo finansus

Žinoma, kad po sunkios savaitės galbūt norite save atitinkamai palepinti, kaip reikiant pasilinksminti ir paišlaidauti prekybos centre. Deja, dažnai tokios neapmąstytos išlaidos vėliau veda prie savigraužos, ar net finansinių sunkumų. Jei pastebite, kad savaitgaliais išleidžiate gerokai per daug pinigų, nusistatykite sumą, kuri yra racionali bendrame jūsų išlaidų kontekste ir pasistenkite jos neviršyt. Pasidomėję ir susiplanavę keletą savaitgalių į priekį, galite susigalvoti tikrai nemažai pramogų, nereikalaujančių didelių išlaidų.

Pasistenkite nepramiegoti viso savaitgalio

Net jei penktadienį iki paryčių linksminotės vakarėlyje, ar po ilgų viršvalandžių jaučiatės itin pavargę – miegas nėra kompensuojamas. Suaugusiam žmogui pilnai pakanka 7-9 valandų miego. Jei pramiegosite gerokai daugiau – tikėtina, kad išsiderins jūsų miego ciklas ir kitą dieną, ar net kelias bus gerokai sunkia grįžti į normalų režimą ir kokybiškai pailsėti.

Nenuvertinkite sekmadienio popietės

76% amerikiečių tvirtina, kad sekmadienio popietę ir ypač vakarą jaučiasi prislėgti, dėl prabėgusių laisvadienių ir vėl laukiančios darbo savaitės. Viena iš geriausių išeičių – susiplanuoti ką nors itin smagaus sekmadienio vakarui. Nepraraskite šio laiko, manydami, kad „jau nieko nebespėsite nuveikti“. Tuo labiau, nepasiduokite niūrioms mintims, kad laukia sunki savaitė ir linksmybės baigiasi. Suplanuokite sekmadienio vakarui susitikimą su draugais, jaukų vakarą su mylimu žmogumi, išskirtinę vakarienę, galbūt ką nors netradicinio pagaminkite, ar aplankykite naują vietą, kurioje dar nebuvote.

Susiplanuokite ateinančią savaitę

Sekmadienio vakaras yra puikus metas ateinančios savaitės plano sudarymui. Juk daug lengviau, kai nuolat nereikia galvoti ir prisiminti, kad nepamirštumėte vaikų nuvežti pas gydytoją, ar pačiam apsilankyti pas kirpėją. Susidarykite planą, ką turite ar ką norite nuveikti ateinančią savaitę. Tai leis lengviau įvertinti turimą laisvą laiką, nepamiršti atlikti svarbių užduočių ir susiplanuoti daugiau įdomių veiklų, kurios leistų labiau mėgautis darbo dienomis ir mažiau laukti savaitgalio kaip vienintelio laimę suteikiančio laiko savaitėje.

  • Žymės:
  • Ką veikti savaitgalį?
  • Laiko planavimas
  • Laisvalaikis
  • Savaitgalis
Pasidalinkite:
  • Facebook
  • Google+
Ankstesnis įrašas:

Kaip palaikyti tvirtą kūną be intensyvaus sporto?

Sekantis įrašas:

Avižos. Kodėl verta jas įtraukti į valgomiausių produktų sąrašą ir kaip paįvairinti avižų košę?

Panašūs straipsniai

Namai ir laisvalaikis

Remonto darbai: 4 žingsniai sėkmės link

2023 sausio 31

Jeigu norite atnaujinti savo namus – ne visuomet nereikia specialistų, kurie viską gali atlikti už ...

Namai ir laisvalaikis

Beorės padangos dar nėra geras pasirinkimas automobilių vairuotojams

2022 rugpjūčio 18

Per keletą pastarųjų metų daugelis interneto vartotojų, vienur ar kitur, pastebėjo populiarėjančias naujos technologijos padangas, ...

A big white house on the green grass
Namai ir laisvalaikis

Kaip tinkamai išsirinkti svajonių namo sklypą?

2022 liepos 1

Sklypo pasirinkimas – vienas sunkiausių darbų, nuo jo priklausys namo statybos galimybė ir gyvenimo kokybė. ...

Namai ir laisvalaikis

TOP 3 išmanieji telefonai į kuriuos verta atkreipti dėmesį

2022 balandžio 29

Jeigu jūsų išsirinktas išmanusis telefonas yra brangus, tai dar nereiškia, kad jis yra geriausias pagal ...

Namai ir laisvalaikis • Santykiai

Automobilio priežiūros gidas – kada ir ką keisti?

2022 balandžio 28

Kiekvienas vairuotojas nori automobilio, kuris būtų patikimas ir nepavestų netinkamais momentais. Patikimumas yra vienas iš ...

Namai ir laisvalaikis

Kaip išsirinkti terasos šildytuvą?

2022 balandžio 28

Artėjant šiltajam sezonui vis labiau pasvajojame apie laisvalaikį lauke. Ypatingai tai yra aktualu tiems, kurie ...

Jums taip pat gali patikti

Namai ir laisvalaikis

Dėl kokių priežasčių dažniausiai genda Samsung mobilieji telefonai?

2022 kovo 30Erika
Namai ir laisvalaikis

Sodo priežiūra – kaip ir kokią augaliją laistyti?

2022 kovo 30Erika

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Populiariausi straipsniai

CBD aliejaus nauda žmogaus organizmui
Sveikata

CBD aliejus – XXI amžiaus stebuklas ar pramanai ?

2023 sausio 31
Namai ir laisvalaikis

Remonto darbai: 4 žingsniai sėkmės link

2023 sausio 31
Kaip gauti gydytojo receptą
Sveikata

Žinote, kokių vaistų Jums reikia? Kaip gauti receptą?

2023 vasario 27

Naujausi komentarai

  • 35 protingų žmonių patarimai
    Kodėl yra svarbu turėti pomėgį (hobį)? […] Susiraskite hobį – tai padės įprasminti laisv...
  • Elena
    Maistas katėms Lietuvoje – pasiūlos, kokybės, kainos tyrimas Nupirkau katinui Orijen Six Fish, bandėme pereiti nuo Royal...
  • Sportas
    Pratimai nugarai stiprinti, kuriuos galite atlikti namuose Ačiū! Labai išsamūs aprašymai ir dar video prie pratimukų įd...
  • aguona
    Šį pavasarį madingos, lengvai pasiuvamos suknelės Tokio laisvesnio stiliaus suknelems uzkopus i mados virsunes...
  • Lina
    Kita Kazachstano pusė: įdomioji Astana Tik čia perku, niekad nepavedė: https://skrendam24.lt/pigus-...
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kontaktai | Reklama | Naudojimosi taisyklės
Visos teisės saugomos © 2021 ManoGyvenimas.lt Privatumo politika     Draugai:  MANO natūrali kosmetika | Farma24 | Irigatoriai

Slapukai

Ši svetainė naudoja slapukus (angl. cookies) Sužinokite daugiau