Mylėkite save
Daug žmonių nesupranta, kad jų jausmai kitiems dažnai yra labai veikiami jausmų sau. Pamildami save ne tik padarysite paslaugą sau, bet ir savo partneriui. Keletas patarimų, kaip pradėti labiau save mylėti:
- Veidrodžio pratimas. Atsistokite prieš veidrodį, pažiūrėkite sau į akis ir ištarkite „aš Tave myliu. Aš tikrai tave myliu!“. Pasistenkite, kad tai ne būtų tik tušti žodžiai. Pasistenkite tai pajausti. Žinoma, užtruks šiek tiek laiko, kol tai pradės veikti, tačiau jei praktikuositės 2-3 kartus per dieną, skirdami tam porą minučių, tikrai pastebėsite rezultatus.
- Savęs priėmimas. Jūs esate nuostabi būtybė. Turite keletą trūkumą, bet nieko tokio – visi jų turi. Ir visi, kaip ir jūs daro klaidas. Pasistenkite, į klaidas žiūrėti kaip į pamokas – priimkite jas ir pasimokykite iš jų. Netgi būkite dėkingi joms, kadangi jos padeda jums tapti geresniu ir išmintingesniu žmogumi.
- Pasodinkite augalą. Nusipirkite sėklų ar sodinuką ir pasodinkite į vazoną augalą. Rūpinkitės juo, laistykite, perneškite į daugiau saulės turinčią vietą. Stebėkite, kaip jis auga, bręsta, pražysta. Stebėkite, kokius jausmus jums tai sukelia. Pabandykite į šį augalą žiūrėti kaip į save. Jūs esate nuostabi asmenybė, visiškai unikali šiame dideliame pasaulyje. Jūs gimėte tam, kad jus mylėtų. Bet visų pirma, turite patys save pamilti. Lygiai taip, kaip neimtumėte žudyti augalo, ar pilti ant jo rūgšties, nustokite ir nuolat kritikuoti save ir telkti dėmesį tik neigiamus dalykus.
Pasirinkite būti laimingi
Tikra laimė ateina iš vidaus. Niekas kitas negali padaryti jūsų laimingais. Tiesiog paimkite ir sąmoningai nuspręskite būti laimingi. Pasirinkite laimę vietoj nuolatinio skundimosi, abejonių, nusivylimo ir daugybės kitų neigiamų emocijų. Lygiai taip, kaip jūs pats nenorėtumėte būti su liūdnu, nuolat viskuo nepatenkintu, dejuojančiu, vien tik neigiamus dalykus įžvelgiančiu žmogum, jūsų partneris taip pat nori bent jau namuose, su artimiausiu žmogumi dalintis laimės ir džiaugsmo akimirkomis. Keletas patarimų, kaip laikytis sprendimo būti laimingu:
- Praktikuokite dėkingumą ir optimizmą. Žmonės žvelgiantys į gyvenimą optimistiškai mato galimybės ir meilę visur, kur jie eina. Ne veltui sakoma: „pakeisk būdą, kuriuo žiūri į dalykus ir dalykai pasikeis“. Išsiugdykite dėkingumo įprotį. Atsigulę vakare apgalvokite savo dieną ir prisiminkite gerus dalykus, kurie jums nutiko tą dieną. Nuoširdžiai padėkokite už juos. Sąmoningai įvertinkite ir būkite dėkingi už tai ką turite – šeimą, tėvus, namus, darbą, laisvalaikį, sveikatą.
- Neleiskite kitiems nuspręsti, kaip jūs jaučiatės. Nesirūpinkite, ką kiti apie jus galvoja ir sako. Atsisakykite žmonių, kurie jums nuolat sugadina nuotaiką. Venkite toksiškų žmonių, kurie dejuoja ir mato gyvenime tik niūrias spalvas. Stenkitės save apsupti tik pozityviais, produktyvų ir gražų gyvenimą vertinančiais žmonėmis, iš kurių galėsite semtis įkvėpimo sunkiausiomis akimirkomis.
- Priimkite aplinkybes. Be abejo, negalite kontroliuoti visko, kas vyksta jūsų gyvenime. Kartais atsitinka blogų dalykų, nelaimių. Nuo jų nei vienas negalime pabėgti. Pasirinkite tiesiog priimti aplinkybes tokias, kokios jos yra, vietoj to, kad graužtumėte save, gailėtumėtės ir liūdėtumėte.
- Linksminkitės. Suraskite veiklą, kuri jums tikrai patinka ir reguliariai ja užsiimkite. Galbūt tai jūsų hobis, galbūt kelionės, galbūt saviugda – būtinai skirkite laiko tam, kas jus džiugina. Ir kuo dažniau, tuo geriau!
- Medituokite. Meditacija padės susitelkti ties išties svarbiais dalykais gyvenime, suteiks minčių švarumą ir vidinę ramybę. Išmokti tinkamai medituoti užtrunka laiko, bet kuo anksčiau pradėsite, tuo greičiau įvaldysite šį išminčių pripažintą gėrį.
Įsimylėkite, kai esate pasirengę, ne tuomet, kai esate vieniši
Papuolę į santykius dėl netinkamų priežasčių – kai pasirenkate megzti draugystę vien tam, kad nebūtumėte vieniši – anksčiau ar vėliau įskaudinsite tiek save, tiek kitą žmogų. Būti vienam visai ne tas pats, kas būti vienišam. Kai mylite save, esate nusprendęs būti laimingu, jums nėra tragedija būti vienam kurį laiką. Tuo tarpu buvimas santykiuose, kuriuos pradėjote vedami ne nuoširdžių jausmų, o labiau racionalaus sprendimo, kad tai geriau, nei vienatvė, gali jus priversti prie didžiausio vienišumo jausmo, kad ir kaip ironiškai tai skambėtų.
Nepraraskite savęs santykiuose
Skirkite sau laiko, įgyvendinkite savo tikslus ir užsiimkite veiklomis be savo partnerio. Išlaikykite sveiką balansą tarp asmeninio laiko ir laiko, kurį praleidžiate būdami kartu. Visų pirma atsižvelgiant savo, o ne partnerio norų santykiuose gali atrodyti keistai, tačiau iš tiesų tai yra vienas iš rekomenduojamų dalykų. Juk jūsų partneris jus įsimylėjo dėl tam tikrų jūsų savybių, jį sužavėjo jūsų veiklos, pažiūros, aktyvumas. Jei palaipsniui atsisakysite savęs, vis dažniau savo mėgiamas veiklas ir užsiėmimus iškeisite į laiką su partneriu, dėl jo pakeisite savo pažiūras, gali būti, kad vieną dieną partneris supras, kad esate ne tas žmogus, kurį jis pamilo ir pasijus nusivylęs.
Nesitikėkite, kad partneris išspręs visas jūsų problemas
Dažnai radus tinkamą partnerį atrodo, kad dabar visos problemos bus išspręstos. Dar labiau taip atrodo tuo metu, kai neturite partnerio ir jo laukiate. Deja, gyvenime viskas vyksta šiek tiek ne taip. Dažniausiai atsiradus partneriui problemų net padaugėja. Bet kokiu atveju, labai neprotinga tikėtis, kad kitas žmogus išspręs jūsų problemas. Taip, jis gali jus be proto mylėti, labai jumis rūpintis ir norėti padėti, kiek tik gali, bet, deja, dauguma atvejų problemos yra jūsų galvoje, tad protingiausia būtų ne laukti stebukladario, o tiesiog imti dirbti su savo problemų sprendimu, kad su partneriu galėtumėte džiaugtis kokybiškais santykiais, o ne vienas kito gydymu. Jei pradedate santykius tikėdamiesi, kad jūsų partneris padarys jus laimingu, lygiai taip pat partneris gali tikėtis to paties iš jūsų. Ar tikrai norite būti atsakingu už partnerio laimę? Juk lygiai taip pat ir jūsų partneris gali bijoti tokios atsakomybės. Argi nebūtų geriau, jei jūs ir jūsų partneris dar santykių pradžioje įsipareigotumėte puoselėti geriausias savo pačių versijas, būdami santykiuose kartu? Žinoma, palaikantis partneris gali būti didžiulis ramstis ir stipri pagalba problemų sprendime, tačiau visgi turite suvokti, kad už savo problemas ir jų sprendimą esate atsakingas tik jūs pats.
Aiškiai pasakykite, ko norite
Nesvarbu, kiek laiko esate poroje ar santuokoje, jūsų partneris vis tiek, ko gero, dar netapo aiškiaregiu. Todėl, kai ko nors norite, nesitikėkite, kad jis visuomet supras pats. Išvengsite daugybės ginčų, nemalonių emocijų, nusivylimo, jei ko nors norėdami, tiesiog gražiai ir mandagiai paprašysite. Juk tikrai nėra sunku gražiai paprašyti išsiurbti kambarį, nueiti į kiną, parnešti šokolado, pavedžioti šunį, pamasažuoti nugarą ir panašiai.
Būkite realistiški
Realistiškai žvelgdami į santykius, suprasite, kad gyvenimas kartu nebus visuomet tobulas. Abiems jums gali pasitaikyti dienų, kuomet užplūs bloga nuotaika, jausitės pavargę, pikti, išsekę, nenorėsite bendrauti – ir čia nieko blogo. Mąstydami realistiškai tokių dalykų kartas nuo karto jūs tikėsitės, todėl tai nebus jums nusivylimą kelianti staigmena.
Nepanikuokite, kai santykius ištinka krizė
Būdami kartu daug metų ar net dešimtmečių pastebėsite, kad santykiai tarsi laivas banguotoje jūroje. Pamatysite, kad santykiuose taip pat kaip ir pakilimų būna ir nuopolių. Tačiau svarbu suvokti, kad visa tai praeina. Jei jūsų santykius ištiko krizė, nuoširdžiai pasikalbėkite su savo partneriu. Nelaikykite nuoskaudų ar emocijų savyje, juo labiau nesineškite ir neaptarinėkite jų su draugais. Nebent tai būtų profesionalus santykių terapeutas. Pasikalbėjus visada lengviau į situaciją pažvelgti iš partnerio perspektyvos, taip pat suprasti, kaip jaučiasi jis bei surasti sprendimo būdus. Dar tokiais atvejais labai naudinga prisiminti, galbūt net surašyti visas gerąsias partnerio savybes, už ką jūs jį tikrai mylite.
Susitelkite į privalumus, o ne trūkumus
Jei telkiatės į dalykus, kurių jūsų partneriui trūksta, kad būtumėte visiškai ideali pora, prarandate nuostabų metą, kuomet galėtumėte nuoširdžiai džiaugtis santykiais. Paimkite ir nuoširdžiai sau atsakykite, ar tos savybės, kurių jums trūksta partneryje yra esminės ir be jų neįsivaizduojate laimingo savo gyvenimo? Ar tai tėra papildomos detalės, kurias, neabejojame, būtų smagu turėti, tačiau net ir be jų savo partnerio neiškeistumėte į jokį kitą? Atsakykite sau nuoširdžiai į šį klausimą ir daugiau prie jo negrįžkite. Labiau vertinkite gerąsias savo partnerio savybes. Užsirašykite ir kartas nuo karto sau priminkite už ką mylite šį žmogų, kodėl jums taip gera su juo.