• Santykiai
  • Mąstymas
  • Mityba
  • Sportas
  • Namai ir laisvalaikis
  • Karjera ir Produktyvumas
Skip to content
  • Santykiai
  • Mąstymas
  • Mityba
  • Sportas
  • Namai ir laisvalaikis
  • Karjera ir Produktyvumas

  • Santykiai
  • Mąstymas
  • Mityba
  • Sportas
  • Namai ir laisvalaikis
  • Karjera ir Produktyvumas
Pagrindinis / Mąstymas / Nemeilės sau požymiai ir kaip pamilti save
Mąstymas

Nemeilės sau požymiai ir kaip pamilti save

2017 sausio 13AdminKomentuoti4880 Peržiūrėjo
Pasidalinkite:
  • Facebook
  • Google+
Jūsų įvertinimas: | Bendras rezultatas: 4.33 (6 )
Nemeilės sau požymiai ir kaip pamilti save

Ar kartais pastebite, kad tam tikrose situacijoje nesate savimi patenkinti? Gal jaučiatės nepatogiai nuosavame kūne? Jeigu taip, greičiausiai tai yra dėl to, kad jūs savęs nemylite. Nors ne meilės sau priežastys dažniausiai slypi giliai pasąmonėje ir yra atsinešamos iš vaikystės, kovoti su tuo įmanoma ir reikia pradėti tai daryti kai tik pastebite šiuos požymius.

Nemylėdami savęs, nuolat, dažniausiai nesąmoningai sau kenkiate, neleidžiate sau būti laimingiems ir mylimiems. Beje, kenkiate ne tik sau, bet ir artimiausiems savo rato žmonėms. Net jei to dar ir nematote, nemeilė sau daro įtaką kiekvienai jūsų gyvenimo sričiai – karjerai, santykiams, sveikatai. Jeigu įtariate, kad galbūt nepakankamai mylite save, pateikiame jums keletą požymių, kurie padės tvirtai atsakyti į šį klausimą ir išspręsti šią psichologinę problemą.  

Mėgstate pataikauti

Kai savęs pakankamai nevertinate, dažnai galite imtis pernelyg pataikauti kitiems. Vidinės meilės sau trūkumas gali virsti nuolatinio pripažinimo ir įvertinimo iš išorės poreikiu. Ilgainiui tampa sunku įsivaizduoti, kaip galėtumėte ką nors nuvilti, ar sukelti neigiamas emocijas jūsų atžvilgiu. Dėl to ir nepastebėdami galite imti pataikauti žmonėms. Dažniausiai tai prasideda nuo nesugebėjimo pasakyti „ne“, vėliau perauga į nesąmoningą jūsų pačių stengimąsi ir iniciatyvos rodymą, vien tam, kad pamalonintumėte kitą žmogų. Žinoma, nieko blogo, jei tai darote artimiausiems žmonėms, kurie jums atsilygina tuo pačiu. Deja, dažnu atveju savęs nemylintis ir pripažinimo bei įvertinimo iš aplinkos desperatiškai siekiantis žmogus gali taip pradėti elgtis su visais ir pats tapti išnaudojimo auka. Jo gyvenimas tampa valdomas kitų žmonių poreikių ir norų.

Sprendimas: nuo šiol atkreipkite dėmesį ir užsirašykite kiekvieną įvykį, kuomet elgsitės prieš savo valią ir darysite tai, ko iš tiesų nenorite. Įpraskite pastebėsi šį elgesį. Pirmasis žingsnis siekiant nustoti pataikauti kitiems – suvokti, kad pataikaujate. Kai tai suprasite, imkitės veiksmų ir kuo dažniau atsižvelkite į savo interesus. Nedarykite kažko tik tam, kad kitas jumis nenusiviltų. Prieš sutikdami ar stengdamiesi savo iniciatyva pamaloninti kitą, pagalvokite, kas jums iš to. Kiekvienai dvejones keliančiai veiklai užduokite tris klausimus: Ar tai naudinga? Ar tai smagu? Ar tai įdomu? Jei negalite atsakyti bent į vieną iš šių klausimų teigiamai, tuomet drąsiai atsisakykite minties to imtis ir nesutikite.

Netikite, kad esate pakankamai geras

Atkreipkite dėmesį, kaip dažnai pagalvojate, kad esate kažko nevertas ar nepakankamai geras? Galbūt vis ateina mintys, kad esate nevertas savo partnerio? Galbūt bandote save įtikinti, kad nesate pakankamai geras aukštesnėms pareigoms? Save mylintys žmonės tvirtai žino savo vertę ir juos įžeisti yra pakankamai sunku. Jie žino savo privalumus, juos vertina ir kito žmogaus komentaras ar kritika dažniausiai nedaro didelės įtakos tokio žmogaus emocijoms ir savijautai. Galbūt pastebėjote, jei ne, atkreipkite dėmesį į tai, kaip sunku jus įžeisti. Kokią įtaką jums daro kitų žmonių nuomonė ir komentarai? Ar leidžiatės išvedamas iš pusiausvyros net menkiausio nesusipratimo?

Sprendimas: kad ir kaip paprastai skambėtų, tačiau vienas iš efektyviausių būdų pakeisti požiūrį į save yra pakeisti mintis, kurias įsileidžiate į galvą. Imkite kontroliuoti savo mintis. Kai pastebite, kad imate save menkinti ir jaustis kažko neverti, prisėskite ir užrašykite ant lapo geriausias savo savybes. Tikrai sugalvosite bent penkias. Susitelkite į jas. Mintims nukreipti, sugalvokite po sakinį, kaip galėtumėte geriausiai išnaudoti savo privalumus. Kiekvieną sykį, kai vėl grįš negatyvios, save žeminančios mintys, pasistenkite jas kuo greičiau nukreipti ir neleiskite joms išsiplėtoti.

Dažnai lyginate save su kitais

Net jei pokalbyje kalbama ne apie jus, mintyse nuolat lyginate kiekvieną aptariamą situaciją ir jos veikėją su savimi. Kiekvieną sutiktą ar net nepažįstamą žmogų lyginate su savimi ir vis ieškote žmonių, kurie už jus protingesni, geresni, gražesni, sveikesni, draugiškesni, drąsesni, aktyvesni ir taip toliau?

Sprendimas: stenkitės vengti situacijų, kuriose labiausiai tikėtinas savęs lyginimas su „pranašesniais“ žmonėmis. Ypač sumažinkite laiką, praleidžiamą socialiniuose tinkluose, užblokuokite ar „paslėpkite“ žmones, kurie priverčia jus pasijusti prastesniais. Žinoma, beveik visuomet atrodo, kad žolė kaimyno pievoje žalesnė, tačiau iš tiesų niekada negalite žinoti, kas slepiasi už blizgučiais pasidabinusių, šampaną kurortuose gurkšnojančių turtuolių nuotraukų. Dažniausiai tai taip pat tėra vienas iš būdų savo emocinėms problemoms užmaskuoti, ar paprasčiausias „darbas“ kuris teikia daugiau rūpesčių nei malonumų. Taip pat elkitės ir realiame gyvenime, stenkitės praleisti kuo mažiau laiko su netaktiškais ir neetiškais žmonėmis, kurie verčia jus jaustis prastesniais nei jie.

Kiekvienai situacijai sukuriate po blogiausią scenarijų

Telkiatės į savo klaidas, trūkumus, nepilnavertiškumą. Nemanote, kad apskritai galite ką nors padaryti gerai. Beveik kiekvienoje situacijoje susikuriate blogiausio atvejo scenarijų ir nuolat jį mintyse išgyvenate bei jo tikitės. Prieš ką nors darydami jau esate įsitikinę, kad jums nepavyks ir nesugebėsite to padaryti, arba padarysite prastai.

Sprendimas: apgalvokite savo gyvenimo pasiekimus. Tiek didelius, tiek mažus. Susitelkite į įvykius, kuomet jums pasisekė, pavyko išspręsti problemą ir įveikėte iššūkį. Pripažinkite sau, kad iš tiesų jums pavyko daug daugiau kartų nei nepasisekė. Įvertinkite, kiek išmokote iš nesėkmių.

Nemėgstate ar net nekenčiate savo kūno

Nenorite, kad jus matytų kiti žmonės, nedrąsiai jaučiatės net ir su savo partneriu, bijote, ką kiti pagalvos apie jūsų kūną. Žiūrint į veidrodį jus apima vien tik neigiamos emocijos, matote vien trūkumus. Galbūt net negalite žiūrėti į veidrodį!

Sprendimas: nuoširdžiai paklauskite savęs: ar visa ta neapykanta tikrai yra tai, ką jūs pats manote apie savo kūną, ar tai, ko jūs bijote, kad kiti mano apie jūsų kūną? Jei tai pirmasis atvejis, tuomet pabandykite paanalizuoti, kas lemia tokias jūsų mintis? Galbūt tai praeities patirtys siekiančios net vaikystę, galbūt nemėgstate savo kūno vien todėl, kad lyginate jį su kitais? Kaip žiūrėtumėte į savo kūną, jei nebūtų kitų žmonių? Jei nemėgstate savo kūno dėl to, ką galite pakeisti, pavyzdžiui, antsvorio, ar per mažo svorio, pakeiskite tai. Pasiryžkite ir dirbkite ties tuo. Rezultatus pastebėsite jau labai greitai ir sutaupysite daugybę varginančių neigiamų emocijų ateityje.

Gėdijatės savęs

Galbūt gėdijatės savo išvaizdos, galbūt savo minčių, pažiūrų, ar idėjų. Greičiausiai tai pasireiškia nuolatiniu noru slėptis, būti nepastebimam, neliečiamam.

Sprendimas: susikurkite galingo, pozityvaus savęs paveikslą. Paklauskite savęs, ko reikia, kad taptumėte tokiu žmogumi. Po truputi imkitės veiksmų, kad tokiu taptumėte. Pradėkite kovoti su savo pažeidžiamumu ir silpnosiomis vietomis, paleiskite neigiamus jausmus ir pradėkite save vertinti. Pasitelkite į pagalbą sąmoningumą, meditaciją ir jeigu būtina,  specialistus.

Nemanote, kad žmonės jus mėgsta

Jūsų automatinė nuomonė yra, kad jūs nerūpite kitiems. Dažniausiai jaučiatės niekad neįdomus, nereikalingas, manote, kad jei kas ir prisimena jus, tai tik tada, kai ko nors reikia.

Sprendimas: pabandykite šiai nuomonei surasti pagrindą. Vieną po kito analizuokite savo pažįstamus ir įvertinkite, ar tikrai nerūpite kiekvienam konkrečiam žmogui, kaip jis elgiasi su jumis, kokią rodo iniciatyvą bendravime. Įvertinę savo pažįstamų ratą, stenkitės kuo daugiau laiko praleisti su jus mylinčiais ir besirūpinančiais žmonėmis ir kuo mažiau su tais, kuriems galbūt iš tiesų nesate svarbus.

Atkreipkite dėmesį į savo aplinkos žmones. Ypač į tai, kiek čia išvardintų punktų galėtumėte jiems pritaikyti. Greičiausiai į savo artimiausių žmonių ratą įsileidžiate taip pat mažai save mylinčius žmones, kurie su jumis dalijasi panašiomis problemomis. Stenkitės padėti tokiems žmonėms suvokti savo problemą ir imti ją spręsti. Dažnas buvimas tokioje aplinkoje skatina jus taip elgtis, „pritapti“ prie bendros nuotaikos, ir tai neleidžia judėti į priekį bei sveikti emociškai.

 

  • Žymės:
  • Kaip pamilti save
  • Meilė sau
  • Savivertė
Pasidalinkite:
  • Facebook
  • Google+
Ankstesnis įrašas:

35 paprasti protingų žmonių patarimai

Sekantis įrašas:

Sveiki pusryčiai: 11 naujų receptų jūsų rytui

Panašūs straipsniai

35 paprasti protingų žmonių patarimai
Mąstymas

35 paprasti protingų žmonių patarimai

2017 sausio 13

Susitelkite į pozityvius dalykus, ne negatyvius; Nesijaudinkite, ką kiti žmonės apie jus galvoja; Sveikas kūnas ...

Tyrimai atskleidė socialiniai tinklai kenkia jūsų psichinei sveikatai
Mąstymas

Tyrimai atskleidė: socialiniai tinklai kenkia jūsų psichinei sveikatai

2017 sausio 7

Šiandien vis daugiau ir daugiau žmonių naudojasi socialiniais tinklais, įkeldami nuotraukas iš savo gyvenimo, dalindamiesi ...

Kaip pakeisti savo gyvenimą? 20 patarimų geresniam gyvenimui
Mąstymas

Kaip pakeisti savo gyvenimą? 18 patarimų geresniam gyvenimui

2017 sausio 5

Vienintelis pastovus dalykas, kalbant apie gyvenimą yra tai, kad jis keičiasi. Pokyčiai gyvenime yra neišvengiami, ...

Blogi įpročiai, kurių privalote atsikratyti, kad 2017 metai jums būtų sėkmingi
Mąstymas

Blogi įpročiai, kurių privalote atsikratyti, kad 2017 metai jums būtų sėkmingi

2017 sausio 4

Siekdami tobulėjimo galite sau būti geriausiu draugu arba didžiausiu priešu. Tik nuo jūsų priklauso, ar ...

Sąmoningumas praktikavimo technikos ir pratimai
Mąstymas

Sąmoningumas: praktikavimo technikos ir pratimai

2016 lapkričio 15

Dėmesio: tai yra antrasis straipsnis iš serijos „Sąmoningumas“. Jeigu čia neradote ieškomos informacijos, apačioje rasite ...

Sąmoningumas kas tai ir kokia jo reikšmė jūsų gyvenimui
Mąstymas

Sąmoningumas: kas tai ir kokia jo reikšmė jūsų gyvenimui?

2016 rugsėjo 15

Dėmesio: tai yra pirmasis straipsnis iš serijos „Sąmoningumas“. Jeigu čia neradote ieškomos informacijos, apačioje rasite ...

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Populiariausi straipsniai

Draugų kompanija vakarėlyje gamina vakarienė prie virtuvės stalo
Santykiai

Idėjos, kaip smagiai praleisti vakarą namuose su draugais

2022 birželio 1
Moderni virtuvė su pilku interjeru įmontuota buitinė technika.
Santykiai

Svarbiausia virtuvės buitinė technika: kaip ir ką pasirinkti?

2022 liepos 1
A big white house on the green grass
Namai ir laisvalaikis

Kaip tinkamai išsirinkti svajonių namo sklypą?

2022 liepos 1
Apelsinas geltoname fone su tabletėmis viduje
Sveikata

Maisto papildai: kas jie, kam reikalingi ir kada juos vartoti?

2022 liepos 28

Naujausi komentarai

  • 35 protingų žmonių patarimai
    Kodėl yra svarbu turėti pomėgį (hobį)? […] Susiraskite hobį – tai padės įprasminti laisv...
  • Elena
    Maistas katėms Lietuvoje – pasiūlos, kokybės, kainos tyrimas Nupirkau katinui Orijen Six Fish, bandėme pereiti nuo Royal...
  • Sportas
    Pratimai nugarai stiprinti, kuriuos galite atlikti namuose Ačiū! Labai išsamūs aprašymai ir dar video prie pratimukų įd...
  • aguona
    Šį pavasarį madingos, lengvai pasiuvamos suknelės Tokio laisvesnio stiliaus suknelems uzkopus i mados virsunes...
  • Lina
    Kita Kazachstano pusė: įdomioji Astana Tik čia perku, niekad nepavedė: https://skrendam24.lt/pigus-...
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Kontaktai | Reklama | Naudojimosi taisyklės
Visos teisės saugomos © 2021 ManoGyvenimas.lt Privatumo politika     Draugai:  MANO natūrali kosmetika | Farma24

Slapukai

Ši svetainė naudoja slapukus (angl. cookies) Sužinokite daugiau