Nemažai darbdavių vis dar nedrąsiai bei nenoriai sutinka su nuotoliniu darbu, tai yra, kad darbuotojas dirbtų iš namų ar iš kitos, tuo metu jam patogios vietos. Dažnai šis nenoras kyla dėl baimės, kad didžiąją dalį laiko darbuotojas užsiims kitais, su darbu galbūt net nesusijusiais reikalais: tuščiai praleis laiką prie kompiuterio naršydamas internete ar tiesiog nepilnai išnaudos savo potencialą. Deja, bet nesilaikydami tam tikro plano, tikrai rizikuojate pateisinti šias neigiamas darbdavio baimes. Tad, kaip įrodyti darbdaviui, kad galite produktyviai atlikti visas užduotis ir pateikti laukiamus rezultatus net ir nesėdėdami 8 valandų biure?
Prieš pradedant dirbti nuotoliniu būdu (jei iki tol dirbote biure), visų pirma aptarkite tam tikrus dalykus su savo tiesioginiu vadovu:
- Kartu nuspręskite, kiek dienų galite dirbti iš namų, kiek – biure.
- Apsvarstykite įtaką, kurią nuotolinis darbas gali turėti jūsų klientams, kolegoms ir vadovams.
- Išsikelkite pamatuojamus tikslus ir lūkesčius.
- Apsvarstykite galimus iššūkius, su kuriais gali tekti susidurti.
- Nuspręskite reguliaraus kontakto dėl informacijos apie darbus atnaujinimo laiką.
Tinkamai pasiruoškite darbui namuose
Įsirenkite tinkamą darbo vietą, jei įmanoma, kuo labiau atskirtą nuo trikdančių erdvių namuose. Pasirūpinkite savo darbo vietai reikalinga įranga – kompiuteriu, telefonu, spausdintuvu, dokumentais ar dokumentų segtuvais, kurių jums gali prireikti. Pasirūpinkite, kad darbo vietoje netrūktų šviesos, būtų jums maloni aplinkos temperatūra, ergonomiška bei tinkama kėdė, stalas, kompiuterio klaviatūra bei pelė. Nustatykite ribas savo šeimos nariams ir draugams, kad šie jūsų netrukdytų tuo metu, kai dirbate.
Susitelkite į darbą ir rezultatus
Aiškiai susidėliokite prioritetus. Susitelkite į lūkesčius, kurių iš jūsų tikimąsi, užduotis bei atsakomybes, dėl kurių susitarėte su savo vadovu. Pasistenkite produktyviai, reguliariai bendrauti su savo vadovu, kolegomis bei klientais. Darbo metu, nuolat būkite pasiekiamas, kad galėtumėte išspręsti problemas tuo metu, kai jos iškyla. Užtikrinkite, kad jūsų atliktos užduotys, įvykdyti projektų etapai, gauti rezultatai yra matomi jūsų vadovui ir kolegoms. Negalvokite, kad „geriau jų netrukdyti“. Jei atlikote darbą, apie kurį jie turi žinoti, drąsiai juos informuokite. Nebijokite paklausti vadovo, bendradarbių, kokią įtaką jiems daro jūsų nuotolinis darbas. Galbūt yra aspektų, kuriuos galėtumėte patobulinti.
Būkite pasiekiamas, atsakingas ir patikimas
Išnaudokite šiuolaikines technologijas taip, kad jūsų vadovas nuolat galėtų su jumis susisiekti. Nei jei ir nesėdite prie kompiuterio, įjunkite pranešimus mobiliajame telefone ir pasiimkite jį su savimi, kad su jumis būtų galima susisiekti. Įrodykite, kad jumis verta pasitikėti, kad esate nuspėjamas, patikimas ir rimtai į susitarimus žiūrintis darbuotojas, kuris vykdo savo įsipareigojimus.
Tikrai šiais laikais nemažai žmonių propaguoja darbą iš namų, t.y., nuotoliniu būdu. Tačiau, labai svarbu, kad darbas namuose būtų efektyvus. Tam reikia susikurti gerą darbo aplinką. Svarbiausia kompiuteris, mobilusis telefonas, ofiso kėdė ir t.t. Mano nuomone, darbas nuotoliniu būdu tikrai gera alternatyva darbui ofise. Užsienyje tai yra labai plačiai naudojama, tačiau Lietuvoje kol kas dar atsargiai į tai žiūrima, nes vadovai vis dar baiminasi, kad darbuotojai sunkiai atliks jiems paskirtas užduotis, užsiimdami kita, su darbu nesusijusia veikla.